۸ روش شگفت انگیز تشخیص چرم اصل از تقلبی

تشخیص چرم اصل

گران ترین پوشاک حال حاضر دنیای مد قطعا پوشاکیست که از پوست و چرم حیوانات کمیاب و نادر مانند مار و کروکدیل ساخته شده اند و تشخیص چرم اصل برای خریداران آن بسیار مهم می باشد.

اما ما نمی خواهیم در مورد چرم مار و کروکودیل صحبت کنیم . موضوع بحث ما تشخیص چرم اصل از تقلبی می باشد.

شاید این جمله که چرم این لباس اصل است را زیاد شنیده باشید اما با ما همراه باشید تا بفهمید ایا لباس چرمی مورد نظر شما از چرم طبیعی ساخته شده است یا نه.

چرمی که طبیعی باشد و از پوست حیوانات درست شده باشد دارای مقاومت زیادی بوده و به زبان ساده تر به همین راحتی ها پاره نمی شود. و همین موضوع دلیل بر گرانتر بودن این نوع پوشاک نسبت به پوشاک های دیگر می باشد.

در این مقاله تصمیم گرفتیم ۸ روش شگفت انگیز اما ساده و کاربردی که نیاز به هیج ابزار خاصی ندارد را بررسی کنیم تا به راحتی بتوانیم چرم اصل را تشخیس دهیم.

 

۱٫ چرم را فشار دهید و دنبال چین و چروک باشید

یکی از خواص مهم چرم طبیعی چروک شدن ان است. هنگام خرید پوشاک دقت کنید که با فشردن لباس دچار چروک شدگی شود این یک نشانه خوب از اصل بودن چرم است.

اما چرم هایی که با مواد پلاستیکی ساخته شده اند و به اسم چرم اصل و طبیعی فروخته می شوند بعد از فشردن چرم به حالت قبلی بر می گردند و هیچ چین و چروکی در این لباس ها ظاهر نمی شود .

چرم اصل ممکن است خراش یا چروک داشته باشد . در واقع این یک مزیت خوب آن چرم می باشد .

۲٫ دانه ها و منافذ چرم را بررسی کنید

چرم طبیعی چون از پوست حیوانات به وجود آمده است شامل منافذ و دانه های منحصر به فرد و نامنظم است . اگر دانه های چرم عین هم می باشند این یک نشانه است که برای ساخت چرم از ماشین ها مواد پلاستیکی استفادهه شده است.

البته هرچه که زمان می گذرد متقلبان حرفه ای تر می شوند و بهتر از چرم واقعی تقلید می کنند.

البته در خرید های اینترنتی یه مقدار تشخیص منحصر به فرد بودن دانه ها سخت می شود. و به شما پیشنهاد می کنیم این گونه لباس ها را از فروشگاه هایی که ضمانت اصل بودن می دهند خریداری کنید.

۳٫ تفاوت بوی چرم اصل و تقلبی

قبل از خرید چرم بدانید که بوی چرم طبیعی و چرم مصنوعی بسیار متفاوت هستند. همان طور که می دانید بوی چرم مصنوعی چون از مواد شیمیایی ساخته شده است بوی پلاستیک می دهد. درحالی که در چرم طبیعی نباید همچین بویی استشمام شود مگر در زمان هایی که چرم طبیعی با رنگ های شیمیایی رنگ شده است.

۴٫ به برش لبه دقت کنید

به لبه های چرم دقت کنید چون لبه چرم های طبیعی بسیار زبر و سفت می باشد اما در چرم های مصنوعی همچین لبه هایی را مشاهده نمی کنید و لبه ها با سطح چرم تفاوتی ندارند. همچنین چرم های طبیعی از رشته هایی تشکیل شده اند که این رشته ها را می توانید در لبه های چرم مشاهده کنید که در چرم های مصنوعی همچین رشته هایی مشاهده نمی شود.

۵٫ چرم را خم کنید

یک خاصیت مهم چرم طبیعی تغییر رنگ ان هنگام خم کردن است . چرم را خم کنید وبا انگشتانتان روی ان فشار بیاورید و سپس به حالت عادی برگردانید اگر یک خط در ناحیه خم شده که تغییر رنگ داده مشاهده کردید تبریک میگم چرمتان اصل است.

اما در چرم های مصنوعی که بافت پلاستیکی دارند هرگز چنین چیزی را مشاهده نمی کنید .

۶٫ تشخیص چرم اصل با آب

استفاده از آب یک آزمایش بسیار ساده برای تشخیص چرم اصل از تقلبی می باشد . این آزمایش بسیار ساده است مقداری آب را روی چرم بریزید طبق خاصیت چرم اصل که آب را جذب می کند تشخیص چرم اصل به راحتی امکان پذیر می باشد.

در چرم مصنوعی چون از بافت پلاستیکی ساخته شده است اب جذب نمی شود و مانند روغن روی چرم حرکت می کند.

۷٫ چرم طبیعی بسیار گران قیمت است

یکی دیگر از ویژگی های چرم طبیعی , گران بودن آن نسبت به بقیه پوشاک می باشد. در بین چرم های طبیعی معمول در بازار چرم گاو به علت مقاومت و دوام بالا گران ترین چرم می باشد. در واقع اگر به لباس چرمی با قیمت بالا برخورد کردید تازه کار شروع شده و باید بقیه روش هارا امتحان کنید چون چرم های تقلبی هم ممکن است برای طبیعی به نظر رسیدن گران قیمت باشند. لطفا دقت کنید.

۸٫ رنگ را نادیده بگیرید

اگر با یک چرم آبی برخورد کردید و رنگ آبی آن را دلیل بر تقلبی بودن ان بدانید این یک باور کاملا غلط می باشد . چون بسیاری از چرم های اصل را با رنگ های شیمیایی یا طبیعی زیبا تر و مشتری پسند تر می کنند .

بعضی ها بر این باورند که یک چرم با رنگ آبی فیروزه ای اصل نیست چون حیوانی با پوست آبی فیروزه ای وجود ندارد. این یک باور بسیار غلط می باشد .

 

با دوام ترین نوع چرم چرم گاوی می باشد که برای خرید چرم گاوی کلیک کنید.

همان طور که مشاهده کردید تشخیص چرم اصل کار سختی نیست و با همین چند روش ساده بدون اضطراب از تقلبی بودن لباس مورد نظر را خریداری کنید ولذت ببرید.

برای اطلاعات بیشتر درباره انواع چرم و کاربرد های انها به این مطلب مراجعه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *